شمال افسردگی هنرمندان بازیگران آمریکایی

شمال: افسردگی هنرمندان بازیگران آمریکایی هنرمند خودکشی هنرپیشه گلوله زندگی

گت بلاگز اخبار گوناگون دنیای شگفت انگیز دوقلو‌ها

دنیای دوقلو‌ها بسیار جالب هست. حقایق زیر ثابت می‌کنند که هنوز چیز‌های بسیاری است که راجع به آن‌ها نمی‌دانیم.

دنیای شگفت انگیز دوقلو‌ها

دنیای شگفت انگیز دوقلو ها

عبارات مهم : دوقلو

دنیای دوقلو ها بسیار جالب هست. حقایق زیر ثابت می کنند که هنوز چیز های بسیاری است که راجع به آن ها نمی دانیم.

به گزارش برترین ها، دنیای دوقلو ها بسیار جالب هست. آن ها عنوان بسیاری از تحقیقات علمی هستند و هزاران پرسش از سوی خانواده و دوستانشان از آن ها پرسیده می شود. حقایق زیر ثابت می کنند که هنوز چیز های بسیاری است که راجع به آن ها نمی دانیم.

شاید باور نکنید، ولی یک زن می تواند دو فرزند دوقلو به دنیا بیاورد که پدر های متفاوتی دارند! به طور طبیعی هر ماه فقط یک تخمک آزاد می شود، ولی ممکن است دو تخمک آزاد شود و هر کدام به وسیله یک مرد متفاوت بارور شود.

دنیای شگفت انگیز دوقلو‌ها

ممکن است یکی از دوقلو ها کاملا سفید و دیگری کاملا سیاه باشد. اشتباه نکنید! کسی خیانت نکرده هست. اگر والدین از دو نژاد متفاوت باشند، ژنتیک ترکیب شده است آن ها می تواند دو رنگ پوست متفاوت را ایجاد کند. شگفت انگیز است نه؟ مخصوصا لحظه زایمان!

دنیای دوقلو‌ها بسیار جالب هست. حقایق زیر ثابت می‌کنند که هنوز چیز‌های بسیاری است که راجع به آن‌ها نمی‌دانیم.

وقتی دو مرد دوقلوی همسان با دو زن دوقلوی همسان فرزند دار شوند از نظر قانونی فرزند هایشان عموزاده هستند، ولی از نظر ژنتیکی خواهر و برادر هستند! تصویر زیر را ببینید تا متوجه شوید.

احتمال دوقلو زایی زنان قد بلند زیاد هست. چون هورمون های رشد آن ها نیرومند تر است و تخمک های بیشتری ایجاد می کنند، تقریبا دوبرابر! شاید زنان قدبلند نیازی به خریدن کفش پاشنه بلند نداشته باشند، ولی باید دو برابر پوشک فرزند بخرند.

احتمالا در مورد دوقلو های همسان و غیرهمسان زیاد شنیده اید، ولی راجع به دوقلو های آینه ای چطور؟ دسته سوم مشمول بر تفکیک تخمک های بارور شده است در هفته اول باروری می شوند. این باعث می شود دوقلو ها شاخصه های معکوسی داشته باشند مثل اینکه یک راست دست و دیگری چپ دست می شود.

دنیای شگفت انگیز دوقلو‌ها

یکی دیگر از راه های شناختن دوقلو های همسان نافشان هست. ولی حتما قبل از نگاه کردن به نافشان از آن ها اجازه بگیرید. از آنجا که ناف ها جای بریدن بند ناف هستند شبیه نیستند حتی در دوقلو های همسان.

دنیای دوقلو‌ها بسیار جالب هست. حقایق زیر ثابت می‌کنند که هنوز چیز‌های بسیاری است که راجع به آن‌ها نمی‌دانیم.

اثرانگشت هممانند ناف کاملا ژنتیک نیست. آن ها در هفته هشتم بارداری ایجاد می شوند، ولی هنگامی که نوزاد انگشتش را می مکد یا می مالد عوض کردن می کنند. این تفاوت کار پلیس را در مورد دوقلو های مجرم ساده می کند.

خود وضع حمل اصلا ساده نیست، ولی وضع حمل دوقلو ها پیچیده تر و مسئله تر هم هست. ممکن است کیسه آمینوتیک سریعتر پاره شود و نوزادان چند روز یا حتی چند هفته با فاصله از هم متولد شوند.

دنیای شگفت انگیز دوقلو‌ها

شاید دوقلو های همسان بتوانند والدینشان را گول بزنند، ولی هرگز نمی توانند سگ ها را فریب دهند! از آنجا که بوی هر فرد به علت عنصرهای خارجی مثل غذا یا حتی عفونت تفاوت می کند، حس بویایی سگ ها فریب نمی خورد.

گاهی دوقلو ها هنگام تولد جدا می شوند. آن هایی که آن قدر خوش شانس هستند تا بعد ا دوباره در زندگی یکدیگر را ملاقات کنند، می بینند که زندگیشان به نحوه عجیبی شبیه هم هست. جهت مثال، زمینه شغلیشان یکی است یا یک اسم جهت فرزند هایشان گزینش کرده اند.

دوقلو ها کمتر از ۲% جمعیت دنیا را تشکیل می دهند. باور کردن این عنوان هنگامی که رژه دوقلو ها را در روز دوقلو ها می بینید سخت هست، ولی آمار اشتباه نمی کنند. بعد به دوقلو های اطرافتان افتخار کنید، آن ها بسیار کمیابند!

فکر می کنید کجای دنیا دوقلو ها را زیاد می بینید؟ جواب آفریقاست. تا کنون قیمت تولد دوقلو ها در آفریقا از همه جا زیاد بوده است.به عبارت دیگر ۴۰% دوقلو های دنیا در آفریقا به دنیا می آیند.

از سال ۱۹۸۰ تولد دوقلو ها دائما زیاد شده است هست. در واقع ۷۰% زیاد کردن یافته هست. ولی چرا؟ درمان های باروری علت این زیاد کردن هستند. با کاشت چندین تخمک، احتمال دوقلوزایی زیاد کردن می یابد.

اگر دو قلو هستید، احتمال زیادی دارد که دوقلو به دنیا بیاورید، چون این پدیده زیاد از طرف مادر اتفاق می افتد. البته این فقط درمورد دوقلو های غیرهمسان است.

اگر جزء زنانی هستید که واقعا دوست دارید دوقلو به دنیا بیاورید، شیر و پنیر زیاد بخورید! طبق تحقیقات، اگر شیر و پنیر زیاد مصرف کنید احتمال بیشتری دارد که دوقلو به دنیا بیاورید. ولی بعدا مجبورید دوبرابر هم شیر بدهید.

آیا می دانستید که ۲۲% از دوقلو ها چپ دست هستند؟ در حالی که تنها ۱۰% از تک قلو ها چپ دست هستند.

بیش از نیمی از دوقلو ها قبل از اینکه سی و هفت هفته بارداری به آخر برسد، به دنیا می آیند. ظاهرا دوقلو ها زیاد هیجان دارند خودشان را به دنیا نشان دهند.

آیا مادر دوقلو ها راز طول عمر را پیدا کرده اند؟ چون ثابت شده است که آن ها زیاد از سایر مادران عمر می کنند. احتمالا فکر می کردید که وضع حمل دوقلو تاثیر برعکسی داشته باشد.

۴۰% دوقلو ها در کودکی یک زبان رمزی دارند که فقط خودشان می فهمند. ولی این زبان آن ها فقط تا هنگامی که یک زبان واقعی یاد بگیرند دوام دارد.

واژه های کلیدی: دوقلو | فرزند | دوقلوزایی | اخبار گوناگون

دنیای شگفت انگیز دوقلو‌ها

دنیای شگفت انگیز دوقلو‌ها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz